Perfekcyjna gra G2 podczas wielkiego finału rundy wiosennej League of Legends European Championship i triumf z popularnymi Łotrzykami rezultatem trzy do zera!

Perfekcyjna gra G2 podczas wielkiego finału rundy wiosennej League of Legends European Championship i triumf z popularnymi Łotrzykami rezultatem trzy do zera!

Trzeba uświadomić sobie, że na całym świecie esportowe potyczki są coraz bardziej kultowe. Istnieje aktualnie naprawdę dużo gier, w ramach których zawodnicy rywalizują na profesjonalnych turniejach. Warto też mieć na uwadze to, że esportowcy posiadają własnych fanów, którzy dopingują ich w trakcie kolejnych pojedynków. Esportowe rozgrywki znacznie rozwinęły się w trakcie ostatniego dziesięciolecia, a transmisje z rywalizacji esportowych zdobywają coraz wyższe rezultaty. Aktualnie w naszym kraju bardzo popularne jest podziwianie turniejów esportowych w ramach gry League of Legends. W końcówce stycznia rozpoczęły się zmagania 10 ekip o mistrzowski tytuł rundy wiosennej League of Legends European Championship rundy wiosennej. W League of Legends European Championship mamy okazję podziwiać naprawdę wielu zawodników z Polski, którzy są szanowani w świecie esportowym. Mogliśmy podziwiać finalne etapy fazy play-off w weekend i zakończona została ona triumfem gracza z Polski.

Wielkim faworytem w meczu finałowym rundy wiosennej LEC było Rogue, które niesamowicie radziło sobie w trakcie rundy wiosennej i należy to na początku podkreślić. Finałowy mecz miał być sprawdzeniem tego, czy Rogue jest gotowe do tego, by nazywać się najlepiej grającą drużyną na Starym Kontynencie. Z kolei G2 Esports stopniowo kreowało swoją siłę w trakcie całej rundy wiosennej. Ograli rozpędzone Fnatic w półfinałowym spotkaniu, które ze swoim odświeżonym składem chciało sięgnąć po wygraną podczas splitu wiosennego. Gracze G2 Esports nie pozostawili jednak żadnych wątpliwości drużynie Fnatic i pokonało ich wynikiem 3:0. G2 Esports udowodniło podczas finału, dlaczego mnóstwo osób uważa, iż są najwybitniejszą ekipą w dziejach europejskiego LoLa. Naprawdę wielu ekspertów od esportu liczyło na to, iż w finałowym meczu będziemy oglądać wyrównany bój, który będzie trwać 5 map. Dla graczy Łotrzyków rzeczywistość okazała się jednakże strasznie niemiłosierna, gdyż G2 Esports zagrało niezwykle i wygrało wynikiem trzy do zera. Zawodnik G2 Esports popularny Jankos kolejny raz w karierze wywalczył mistrzowski tytuł rundy wiosennej LEC.