Zasłużone zwycięstwo w Lidze Konferencji z hiszpańskim Villarreal CF- niesamowita forma drużyny mistrza polskiej Ekstraklasy!

Zasłużone zwycięstwo w Lidze Konferencji z hiszpańskim Villarreal CF- niesamowita forma drużyny mistrza polskiej Ekstraklasy!

Z całą pewnością piłkarscy fani z naszego kraju nie mają zbyt często sposobności do świętowania triumfów swojej drużyny w pucharowych rozgrywkach. W większości przypadków drużyny z ligi polskiej naprawdę prędko kończą swoją przygodę z europejskimi zmaganiami i wtedy mogą skoncentrować się tylko na rozgrywkach krajowych. Jednak w obecnie trwającym sezonie szczególne pobudki do zachwytu mają wielbiciele poznańskiego Lecha. Drużyna poznańskiego Lecha zdołała zakwalifikować się do rozgrywek grupowych Ligi Konferencji i od pierwszego spotkania zapewnia własnym kibicom bardzo dużo emocji. W kolejce numer sześć grupowych rozgrywek Lech Poznań rywalizował z Villarreal CF, a więc solidnym przeciwnikiem. Triumf w tym spotkaniu oznaczał, iż gracze Lecha Poznań zapewnią sobie awans do kolejnej fazy. Naprawdę mnóstwo sportowych ekspertów miało wątpliwości co do tego, że Lech Poznań jest w stanie zwyciężyć z znacznie lepiej notowanym oponentem i należy to zaznaczyć.

Mistrz polskiej ligi od pierwszej minuty tego meczu prezentował się zdecydowanie lepiej niż hiszpański rywal. Fenomenalnym tego przykładem była bramka Velde, która padła w 27 minucie tego meczu. Sympatycy mistrza Polski oszaleli z radości i jeszcze mocniej zaczęli wspierać swoich graczy. Rezultatem jeden do zera dla mistrza polskiej ligi skończyła się pierwsza połowa meczu. Piłkarze mistrza polskiej Ekstraklasy w trakcie drugiej połowy tego meczu musieli grać ostrożnie i równolegle poszukiwać okazji na strzelenie kolejnej bramki. Piłkarze mistrza ligi polskiej zdobyli kolejnego gola 6 minut po rozpoczęciu gry. W 51. minucie trafienia na dwa do zera ustrzelił Skóraś, który pokazywał się w tym pojedynku niesamowicie. Gracz mistrza Polski zdobył drugą bramkę trzynaście minut przez końcem tego pojedynku, co doprowadziło sympatyków futbolu zgromadzonych na stadionie przy Bułgarskiej do ekstazy. Mecz w rozrachunku końcowym skończył się wynikiem trzy do zera dla gospodarzy, co oznaczało zapewniony awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Konferencji Europy. Mistrz polskiej Ekstraklasy w rywalizacji grupowej zajął II miejsce. W kolejnej fazie Ligi Konferencji Europy rywalizować będą z Bodo/Glimt.