Jak walczyć z rozstępami i cellulitem?

Co oszpeca najbardziej kobiece ciało? Oczywiście rozstępy i cellulit. Na szczęście mnie ten problem jeszcze nie dotknął, ale staram się dmuchać na zimne, stosując kilka sprawdzonych metod, o których za chwilkę wam opowiem. Na wstępie jednak troszkę teorii.

Cellulit i rozstępy to defekty kosmetyczne, które są prawdziwą zmorą wielu kobiet. Ze względu na zmiany hormonalne i na specyficzną budowę skóry kobiety częściej niż mężczyźni są dotknięte tymi przypadłościami. Rozstępy pojawiają się niekiedy u płci brzydkiej, jednak cellulit tylko sporadycznie i to wyłącznie w sytuacjach związanych z chorobami i zażywaniem leków hormonalnych.

Cellulit to zmiany skórne przypominające skórkę pomarańczową, które powstają w wyniku nierównomiernie rozmieszczonej tkanki tłuszczowej pod skórą. Rozstępy natomiast są zmianami, które powstają w wyniku osłabienia się włókien kolagenowych w skórze, w wyniku czego dochodzi do pękania skóry i powstawania podłużnych ubytków. Cellulit lubi pojawiać się na brzuchu, udach i pośladkach, a rozstępy na piersiach, brzuchu, ramionach i udach. Są to zmiany, które bardzo szpecą skórę i wprawiają w kompleksy. Zastanówmy się zatem jak walczyć z rozstępami i cellulitem?

Przede wszystkim trzeba regularnie ćwiczyć i utrzymywać stałą wagę ciała. Istotne są również masaże i stosowanie kosmetyków, które ujędrniają skórę i sprawiają, że krew będzie szybciej krążyć. Ważna jest również zdrowa dieta, która będzie oczyszczać organizm z toksyn i będzie równocześnie dostarczać wielu witamin i minerałów.

Jeżeli będzie przestrzegać tych zasad to mamy dużą szansę na to, że cellulit i rozstępy nie pojawią się na naszej skórze. Pamiętajcie – lepiej zapobiegać niż potem szaleńczo starać się ich pozbyć – usunięcie rozstępów i cellulitu wymaga nie lada wysiłku, czasem pomóc może jedynie medycyna estetyczna, co już wiąże się z dość dużymi kosztami.

A jak u was z cellulitem i rozstępami? Macie / nie macie? Jak z nimi walczycie lub jak im zapobiegacie?