Kiedy Przyjaźń Dobiega Końca

Mówi się, że przyjaciel jest na zawsze – NIE PRAWDA! I on może odejść – zwykle w najmniej oczekiwanym momencie. Jedyną osobą, która nigdy cię nie opuści jesteś ty sam – tylko na siebie możesz liczyć i sobie ufać. Taka jest niestety brutalna prawda. Jeśli więc jesteś naiwno-romantyczną duszą zejdź czym prędzej na ziemię.

Człowiek jest zwierzęciem społecznym

Socjologowie są jednomyślni w tej kwestii – człowiek potrzebuje drugiego człowieka, jak zwierzę – lubi, a wręcz musi żyć w stadzie. Nawet jeśli jest się skrajnym introwertykiem, prędzej czy później zacznie kogoś brakować. Nie można jednak popadać ze skrajności w skrajność – NIE KARM WAMPIRÓW EMOCJONALNYCH! Nie wchodź każdemu – za przeproszeniem – w du…ę – jeśli ktoś nadużył twojego zaufania (tym bardziej jeśli nie był to tylko raz), obraził cię, wystawił, próbował odciągnąć od pasji, nie szanował twojego prawa do czasu dla siebie – wyrzuć go ze swojego życia.

Co kiedy przyjaźń dobiegnie końca?

Wierz mi, świat się nie zawali. Ludzi na świecie są miliony – zobaczysz – zjawi się ktoś lepszy, ktoś godny twojej przyjaźni. Nie należy rozpaczać, lamentować, zamykać się w sobie – wręcz odwrotnie – należy cieszyć się chwilą, szukać nowych znajomości, bawić się, rozwijać pasje, doskonalić siebie. Wtedy na pewno los zetknie cię z nową przyjaźnią.

A jeśli to była miłość?

A czy warto kochać kogoś kto cię rani? NIE! Taka osoba zdecydowanie nie zasługuje na CIEBIE! Jesteś warta więcej – jeśli zdasz sobie z tego sprawę – otworzysz oczy i zobaczysz jaka byłaś naiwna i głupia. Z miłością jest jak z przyjaźnią – znajdzie ciebie, albo ty ją – wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć i szukać sposobność na jej odnalezienie.

Kiedy przyjaźń dobiega końca… rozpoczyna się nowy rozdział – jeszcze lepszy od poprzedniego. A więc głowa w górę, pierś do przodu i leć zdobywać świat!